Máte dotaz?
+420 608 225 443
Rychlé spojení
Sledujte nás
Page title icon

Výkup dřevní hmoty

V současné době má Beneš Energo přes 90 dodavatelů biomasy z různých koutů ČR. Přidejte se k nim a získejte výhody, které poskytujeme všem našim partnerům na základě individuálního přístupu rodinné firmy.

  • Jste dodavatel štěpky a nemáte certifikaci? Nevadí, Odebereme od vás celou vaši produkci.
  • Majitel štěpkovače není úředník. Certifikaci hlídá administrativní tým BE.
  • V lese se těží, když teplárny nejedou.
  • Odeberme a zaplatíme za štěpku kdykoliv.
  • Máte obavy se splácením techniky? Uzavřete s námi až desetiletou smlouvu s garancí odběrů.

nebo volejte

+420 608 225 443

Jak to funguje?

Odebereme váš materiál kdykoliv. Tato garance je velmi důležitá, protože těžby v lese jsou v období, kdy teplárny nevyrábí teplo. Naše největší DEPO ve střední Evropě nám poskytuje dostatečný prostor pro to, abychom mohli vykupovat materiál i v době, kdy pro něj není spotřeba.

Zaplatíme za materiál ihned po dodání. Deponování materiálu je velmi problematické. V uskladněné štěpce jsou peníze a je zde vysoké riziko samovznícení. Naši pracovníci jsou velmi zkušení v manipulaci se štěpkou a jejím skladováním a proto záruky za uskladněný materiál bereme na svá bedra. Našim dodavatelům platíme proto ihned po dodání bez dalších starostí.

Zaplatíme dle aktuální situace na trhu?

Cena štěpky není stabilní hodnota. Je závislá na množství těžby v lese, klimatických podmínkách, kůrovci atp. Jelikož jsme největším dodavatelem štěpky v ČR a koordinujeme desítky dodavatelů tak poskytujeme maximálně možnou stabilizaci cenotvorby jak pro spotřebitele, tak dodavatele. Využíváme pro to dva mechanismy.

První a nejzásadnější mechanismus je stabilizace pomocí našeho DEPA v lokalitě TÁBOR. To je schopno obrovské akumulace materiálu, o který není aktuálně zájem.

Druhý mechanismus je naše financování veškerých výkupů. Platíme za dodaný materiál i v době, kdy ho nedodáme přímo spotřebiteli.

Nepožadujeme od vás CERTIFIKACI?

V certifikaci jsme velmi sběhlí. Naše oddělení vedené zkušenými úředníky hlídá veškeré aktuální podmínky pro splnění certifikace a tím splňovat garance spotřebitelům. Výpadek z certifikace znamená stop na 3 roky. Rizik je mnoho. Chyby v účetních dokladech, dodacích listech, prohlášeních atp. Naše politika je však založena na vizi, že majitel štěpkovače má především vyrábět štěpku, než být úředník. Proto veškerou administrativu vyřizuje náš certifikační tým. Má to výhody pro všechny strany. Spotřebitel má garanci dodání certifikovaného materiálu a dodavatel, že může bez rizik vyrábět a dodávat materiál.

Certifikace dle je legislativní proces, který zajišťuje ekologičnost spalování biomasy. Ekologické spalování je zvýhodněno formou úlev od emisních povolenek. Emisní povolenka je nástroj, jak regulovat produkci emisí CO2. V případě, že ji spotřebitel (teplárna) musí platit, znamená, že k ceně štěpky musí připočítat i emisní povolenku. Tato suma je několik tisíc korun za tunu dle aktuální tržní hodnoty.

Neváhejte nám zavolat

Zavolejte nám